24 hodin skládání puzzle v Belgii - nejprestižnější mezinárodní soutěž

 

Tým puzzlerů pod vlajkou Kulturního centra Osmička o.p.s. jako jediný z České republiky poměřil své síly v silné mezinárodní konkurenci. Ve dnech 29. - 30. října 2011 se zúčastnil již 26. ročníku prestižní mezinárodní soutěže 24 heures de Belgique de puzzle. Soutěže se zúčastnilo celkem 114 týmů z celého světa s jediným cílem - složit za 24 hodin co nejvíce malinkatých kostiček puzzle.

 

Barvy Kulturního centra Osmička o.p.s. bude hájila silná sestava, která překonala španělský světový rekord ve skládání největšího puzzle na světě o téměř 14 hodin. Za 24 hodin se jim podařilo složit celkem 5267 dílků a umístili se na krásném 36. místě. Rovněž v individuální soutěži zabodovali a Mirka Jandová, která zastupivala Kulturní centrum Osmička, o.p.s. skončila desátá.

 

Před soutěží účastníci dolaďovali taktiku v hlavním městě Belgie, kde ochutnávali místní speciality a sbírali energii na namáhavou soutěž. Jako odměnu se pak soutěžící podívali také do Paříže, kde pro ně byla připravena prohlídka města a jeho pamětihodností. Úspech teamu byl korunován nádherným počasím bez jediného mráčku.

 

Podpořili nás

Účastníci

 

Alžběta Blahová

Ivana Bučková

Mirka Jandová

Josef Pomajbík

Berenika Prádlerová

Aleš Smékal

Andrea Smékalová

Jiří Váňa