Soutěž teamů

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Soutěže se můžou zúčastnit teamy bez jakéhokoliv omezení. Každý team bude mít vyhrazen samostatný prostor, který si může vyzdobit dle vlastního přání a kde mu bude k dispozici vše potřebné pro skládání.

Mistrovství je určeno i rodinám s dětmi a starším spoluobčanům. Mistrovství je hlavně příležitostí pro setkávání se, výměnu zkušeností a rozvoj vzájemné solidarity a teamové spolupráce.

Startovné za team je ve výši 200,- Kč a je určeno na podporu aktivit Kulturního centra Osmička o.p.s. Každý team si může jedno složené puzzle ponechat na památku.

 

Jednoduchá pravidla

Čtyřčlenné teamy skládají postupně puzzle o velikosti 1000 až 2000 dílků. Nové puzzle může team začít skládat teprve, když skončí první obrázek. Prvních pět obrazů je společných pro všechny teamy. Pokud team dokončí pátý obraz, další puzzle si již losuje střídavě z koše 1000 a 1500 dílků až do vypršení časového limitu.

Cílem soutěže je složit v průběhu 24 hodin co nejvíce dílků puzzle. Do celkového skóre se počítají všechny složené dílky. Po skončení časového limitu spočítají kontrolní komisaři složené dílky nedokončeného puzzle a přidají je k výslednému součtu.

 

Některá specifika:

Červená karta

Každý team má k dispozici červenou kartu, která mu umožňuje přeskočit jedno puzzle, které team vyhodnotí jako příliš obtížné. Červenou kartu je možné použít pouze jednou a pouze na šesté a další puzzle v řadě.

Černý kůň

Přestože skládat v jednu dobu mohou maximálně čtyři puzzleři, je možné v průběhu závodu využít možnosti černého koně a případného unaveného puzzlera vystřídat. Střídání je však možné pouze jednou.